Hayata Dair Herşey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaForum KingLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Türkiye'de ve Dünyada Linux

YazarMesaj
Leon
Administrator
Administrator
Leon

Erkek
Rep :
Türkiye'de ve Dünyada Linux Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Türkiye'de ve Dünyada Linux Right_bar_bleue

Ruh Hali : Türkiye'de ve Dünyada Linux Soguk10
Takım : Türkiye'de ve Dünyada Linux 1446

Türkiye'de ve Dünyada Linux Empty
MesajKonu: Türkiye'de ve Dünyada Linux   Türkiye'de ve Dünyada Linux I_icon_minitimePtsi Mayıs 19, 2008 2:15 am

Eğer Linux'u sever ve bu sistemin yaygınlaşmasında, bihaber kullanıcılara tanıtımında öncülük etmek isterseniz, bu bölüm tam size göredir.
Henüz tüzel kişiliği olmayan Türkiye Linux Kullanıcıları Grubu sayfası Türkiye'de Linux çalışmaları için iyi bir başlangıç noktasıdır. Türkçe ve İngilizce Türkiye'deki en geniş kapsamlı Linux sunucusunun genişlemesinde yeni fikirlere, çözüm önerilerine ihtiyaç vardır. Bu da ancak Linux seven bir kitlenin varlığıyla mümkündür.
Dünyada ve Türkiye'de Internet Servis Sağlayıcıları (İSS) Linux'u uzunca bir süredir ticari olarak kullanıyorlar. Uygulama yazılımları da bu yönde kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Fakat güvenlik sorunları nedeniyle Linux kullanan servis sağlayıcıları, müşterilerini bu hizmetten yoksun tutuyorlar. Açık sistem kavramının yaygınlaşması da bu sebepten dolayı sekteye uğruyor. http://www.10mb.com/linux/ adresinde, ticari uygulama yazılımlarına destek veren bir proje yeralmakta.
SSC (Specialized Systems Consultants), ``Linux Journal'' adında bir dergiyi başarıyla dağıtıyor. Tirajı onbinleri bulan bu aylık dergide bu işletim sistemini aktif kullanan herkes için, her konuda, her düzeyde makale bulmak mümkündür.
http://www.forumking.all-up.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Nereden Linux Bulabilirim?