Hayata Dair Herşey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaForum KingLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Nereden Linux Bulabilirim?

YazarMesaj
Leon
Administrator
Administrator
Leon

Erkek
Rep :
Nereden Linux Bulabilirim? Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nereden Linux Bulabilirim? Right_bar_bleue

Ruh Hali : Nereden Linux Bulabilirim? Soguk10
Takım : Nereden Linux Bulabilirim? 1446

Nereden Linux Bulabilirim? Empty
MesajKonu: Nereden Linux Bulabilirim?   Nereden Linux Bulabilirim? I_icon_minitimePtsi Mayıs 19, 2008 2:13 am

Linux işletim sistemiminin temelini oluşturan çekirdek, bu çekirdeğin kullandığı destek kütüphaneleri ve uygulama yazılımları bir araya getirilerek, yükleme yazılımları da eklenerek Linux dağıtımları meydana getirilmektedir. Bu dağıtımlar temel olarak bir kullanıcının Linux kullanmak için ihtiyaç duyabileceği bir çok yazılımı bir araya getirirler. Bu dağıtımların çoğu Internet üzerinde anonim FTP arşivlerinde bulunabilmektedirler. Internet erişimi bulunmayan kişilerinde (veya Internet'ten 120 Mbyte kopyalamak istemeyen kişilerin) yararlanabilmesi için çesitli CD-ROM şirketleri tarafından CD-ROM üzerinde dağıtımlar meydana getirilmiştir.
Linux dağıtımları ve bunların nereden temin edilebileceği hakkında ayrıntılı bilgi, Linux Kurulumu ve Başlangıç başlığı altında bulunabilir.
Belge Temini
Linux hakkında yazılan kitapların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Yine de en güncel bilgi Internet üzerinde bulunmaktadır. Elektronik ortamda bulunan iki temel belge çeşidi bulunmaktadır. Bunlar:
Linux Documentation Project
NASIL (HOWTO)
belgeleridir. NASIL belgelerinin bir kısmının Türkçeye çevrilmesi işlemi devam etmektedir. Şu ana kadar çevrilen belgeleri Linux Kullanıcıları Grubu WWW sayfasından bulabilirsiniz.

Dante
http://www.forumking.all-up.com

Nereden Linux Bulabilirim?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-