Hayata Dair Herşey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaForum KingLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Düz liseler kaldırılıyor !!

2 posters
YazarMesaj
CalvinKlein
Administrator
Administrator
CalvinKlein

Erkek
Rep :
Düz liseler kaldırılıyor !! Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Düz liseler kaldırılıyor !! Right_bar_bleue

Ruh Hali : Düz liseler kaldırılıyor !! Cilgin10
Takım : Düz liseler kaldırılıyor !! 1447

Kişi sayfası
Oyunlar: Need for Speed

Düz liseler kaldırılıyor !! Empty
MesajKonu: Düz liseler kaldırılıyor !!   Düz liseler kaldırılıyor !! I_icon_minitimeÇarş. Ağus. 20, 2008 6:02 am

Ortaöğretimde Okul Çeşitliliği Yerine Program Çeşitliliğini Esas Bir Yapıya Geçilmesi Çalıştayı’nda genel lise, anadolu lisesi ve anadolu öğretmen liselerinin anadolu lisesi adı altında birleştirilmesi önerildi

Ortaöğretimde 70 civarındaki okul türünün azaltılması amacıyla düzenlenen ve önceki gün başlayan çalıştay, raporun okunmasıyla sona erdi. Genel Ortaöğretim Komisyonu'nun raporunda şu öneriler yer aldı:
- Genel lise, anadolu lisesi ve anadolu öğretmen liseleri anadolu lisesi adı altında birleştirilmeli ve öğrenci alımı Ortaöğretime Geçiş Sistemi yoluyla gerçekleştirilmeli.
- Anadolu güzel sanatlar liseleriyle spor liseleri anadolu güzel sanatlar ve spor lisesi adı altında birleştirilmeli ve öğrenci alımı yetenek sınavıyla gerçekleştirilmeli.
- Anadolu liselerindeki alanlar "Türkçe-Matematik-Fen", "Türkçe-Matematik Sosyal" ve "Yabancı Dil" şeklinde yapılandırılmalı, ancak alan tanımlamaları genişletilerek yükseköğretime uygun şekilde çeşitlendirilmeli
- Sosyal bilimler liselerinde Türkçe-Matematik-Sosyal alana yer verilmeli.
- Okul türleri ve alanlar arasında yatay ve dikey geçişlere imkan verecek mevzuat düzenlemeleri yapılmalı.
- Yasal düzenlemeler yapıldıktan sonra genel ortaöğretim programı uygulayan bütün liseler tek bir çatı altında toplanmalı.
https://forumking.all-up.com
Tuning Utku
Moderator
Moderator
Tuning Utku

Erkek
Rep :
Düz liseler kaldırılıyor !! Left_bar_bleue25 / 10025 / 100Düz liseler kaldırılıyor !! Right_bar_bleue

Ruh Hali : Düz liseler kaldırılıyor !! Asik10
Takım : Düz liseler kaldırılıyor !! 1446

Kişi sayfası
Oyunlar:

Düz liseler kaldırılıyor !! Empty
MesajKonu: Geri: Düz liseler kaldırılıyor !!   Düz liseler kaldırılıyor !! I_icon_minitimeÇarş. Ağus. 20, 2008 6:14 am

Bir şey anlamadım :S
http://www.forumking.all-up.com

Düz liseler kaldırılıyor !!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-