Hayata Dair Herşey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaForum KingLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Çobandı doktor olacak !

YazarMesaj
CalvinKlein
Administrator
Administrator
CalvinKlein

Erkek
Rep :
Çobandı doktor olacak ! Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Çobandı doktor olacak ! Right_bar_bleue

Ruh Hali : Çobandı doktor olacak ! Cilgin10
Takım : Çobandı doktor olacak ! 1447

Kişi sayfası
Oyunlar: Need for Speed

Çobandı doktor olacak ! Empty
MesajKonu: Çobandı doktor olacak !   Çobandı doktor olacak ! I_icon_minitimeÇarş. Ağus. 20, 2008 4:01 am

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde tek koluyla çobanlık yapan İrfan Töreci, azmi sayesinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girmeyi başardı. Töreci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her yıl okulların tatil olmasıyla Hacıtepe’de çobanlık yaparak ailesinin geçimine katkı sağladığını söyledi.

Elektrik akımına kapılması sonucu 5 yaşında bir kolunu kaybettiğini anlatan Töreci, kolunu kaybetmesinin doktorsuzluktan kaynaklandığını, bu nedenle küçük yaşlardan itibaren doktor olmayı hayal ettiğini söyledi. Töreci, bunun için çok fazla çalıştığını, ilköğretimi birincilikle bitirerek Van Alparslan Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kazandığını, burada bir süre okuduktan sonra yeniden Yüksekova’ya döndüğünü belirtti.

Yüksekova Süper Lisesi’nde eğitimine devam ettiğini ve okulu birincilikle bitirdiğini ifade eden Töreci, dershane öğretmenleriyle düzenli ve disiplinli çalışması sayesinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girmeyi başardığını bildirdi. Babasının çiftçilik yaparak ailesinin geçimini sağladığını, 10 kardeş olduklarını ifade eden Töreci, maddi imkanı yetersiz olan ailesinin Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü’nde eğitim gören kardeşini bile okutmakta güçlük çektiğini kaydetti.

Töreci, Tıp Fakültesi’nde eğitim görmenin masraflı olacağını, ailesinin bu maddi yükü kaldırmasının mümkün olmadığını belirterek, "Ancak bu engeli de aşacağıma, eğitimimi sürdürmem için gerekli desteği bulacağıma
inanıyorum" dedi.
https://forumking.all-up.com
CalvinKlein
Administrator
Administrator
CalvinKlein

Erkek
Rep :
Çobandı doktor olacak ! Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Çobandı doktor olacak ! Right_bar_bleue

Ruh Hali : Çobandı doktor olacak ! Cilgin10
Takım : Çobandı doktor olacak ! 1447

Kişi sayfası
Oyunlar: Need for Speed

Çobandı doktor olacak ! Empty
MesajKonu: Geri: Çobandı doktor olacak !   Çobandı doktor olacak ! I_icon_minitimeÇarş. Ağus. 20, 2008 4:02 am

Böyle insanlarin onemli basarilari kazanmalari benim gururumu oksuyor ekonomik savasin icinden cikan pırlanta diyelim..!!
https://forumking.all-up.com

Çobandı doktor olacak !
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-