Hayata Dair Herşey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaForum KingLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Katsayı belası kalkacak

YazarMesaj
Leon
Administrator
Administrator
Leon

Erkek
Rep :
Katsayı belası kalkacak Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Katsayı belası kalkacak Right_bar_bleue

Ruh Hali : Katsayı belası kalkacak Soguk10
Takım : Katsayı belası kalkacak 1446

Katsayı belası kalkacak Empty
MesajKonu: Katsayı belası kalkacak   Katsayı belası kalkacak I_icon_minitimePerş. Ağus. 07, 2008 2:20 pm

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, genel liseler ile meslek liseleri arasındaki katsayı sorununu ortadan kaldıracaklarını belirterek, ``Eğitimde fırsat eşitliği istiyorsak bunu halletmek zorundayız. Seçimden sonra bu iş Meclis`e gelecek ve Meclis`in gündemine geçecek`` dedi. Erdoğan, partisince Zafer Meydanı`nda düzenlenen mitingde halka hitap etti. Başbakan Erdoğan, BDDK`nın 22 bankaya el koyduğunu ve bunların toplam yükünün yaklaşık 80 milyar dolar olduğunu belirterek, ``Biz bunlarla neleri hallederiz. Şimdi hedef şu: Yolsuzlukların yasakların, yoksullukların olmadığı bir Türkiye`yi hep beraber kuruyoruz`` dedi. Yerel seçimlerin 28 Mart`ta yapılacağını hatırlatan Erdoğan, ``Karşınızda gökten zembille inen bir başbakan yok. Belediye başkanlığından gelen bir başbakan var. Belediyecilik bizim işimiz. Belediyeciliğin ne olduğunu çok iyi bilirim. Ankara`da tüm belediye başkan adaylarımıza şunu söyledim: Eğer bulunduğun beldenin, ilçenin, ilin su, kanalizasyon sorununu çözemeyeceksen çek git`` diye konuştu. Erdoğan, partililerden birisinin ``yol istiyoruz`` sözleri üzerine, ``Dur, daha konuşmamı bitirmedim. Oraya geleceğiz. Kutlu doğum bile 9 ayda oluyor`` dedi. Göreve geldiklerinde 1 yıl bir şey istenmemesini söylediğini kaydeden Erdoğan, ``3. yılın sonunda cepleriniz bir şey görecek dedim. Bugün de aynı sözümdeyim. Ne aldatan, ne de aldanan olacağız`` diye konuştu. Erdoğan, 2004 yılında 3 bin kilometre duble yol yapacaklarını belirterek, duble yolların yanında bir de ``gönül yolları`` olduğunu, bu gönül yollarını da kuracaklarını söyledi. 2003 yılında 56 barajın yapımını tamamladıklarını, yaklaşık 1 yıldır elektriğe zam yapmadıklarını ifade eden Erdoğan, dünya petrol fiyatlarındaki oynama sebebiyle akaryakıta küçük bir zam yapmak zorunda kaldıklarını söyledi. Erdoğan, tarımda yeni destek getirdiklerini, vatandaşlara teşvik ve yatırım kredisi vereceklerini ifade etti. Bir partilinin bundan haberi olmadığını söylemesi üzerine, bankaya giderek bu krediyi en kısa zamanda almasını istedi. ``28 Mart seçiminde belediyeleri ak ellere teslim edeceğiz`` diyen Erdoğan, Kütahya`da konut açığı olmadığını, ancak insanca yaşanabilecek modern ve çağdaş konutlara ihtiyaç sebebiyle bu konutları yapacaklarını söyledi. Erdoğan, Kütahya`nın bir tarih ve kültür şehri olduğunu da vurgulayarak, beton yığınları arasında kalan güzel eserleri ortaya çıkaracaklarını, böylece bölgeye turist gelmesini sağlayacaklarını kaydetti. EĞİTİMDE KATSAYI SORUNU Kütahya`daki uzman hekim sayısının 79`dan 98`e çıkarıldığını belirten Erdoğan, Türkiye çapında artık ayakta tedavi gören SSK`lı hastaların ilaçlarını kuyruklardan kurtularak dışardan alabilme imkanı getireceklerini anlattı. ``Dünyanın gelişmiş ülkeleri neyi uyguluyorsa biz de onu yapacağız`` diyen Erdoğan, aile hekimliği oluşturacaklarını dile getirdi. Erdoğan, şöyle konuştu: ``Eğitimde de sıkıntılarımız var. Bu sıkıntı nedir? Önce katsayısı belasını ortadan kaldıracağız. Yasama ve yürütme organı olarak, kuvvetler ayrılığı prensibinden hareketle bu konudaki görevimizi yapacağız. Düz liselerle meslek liseleri arasında ayrım var. Bir test yapıyorsunuz. Bu imtihana meslek lisesi mezunu da giriyor, düz lise mezunu da giriyor. O zaman bu imtihanı niye yapıyorsun? Bu imtihanda birisinin ayağına 30 kilo taş bağlayıp, diğerine bir şey bağlamadan koşun diyorsunuz. Böyle adalet olur mu? Biz de diyoruz ki meslek liseli ve düz liseli aynı hakka sahip. Eğitimde fırsat eşitliği istiyorsak bunu halletmek zorundayız. Burada, şuralarda bir şeyler düşünerek ön kesmeye kimsenin hakkı yok. Ülkede bir gerilime fırsat vermeyelim diye şu ana kadar bu işi izledik. Fakat açık söylüyorum, seçimden sonra bu iş Meclis`e gelecek ve Meclis`in gündeminden geçecek. Bu konuda sözü olan varsa adımını buna göre atsın. Biz bir siyasi iktidarız. Karar mercii de TBMM`dir.`` Erdoğan, bu yıl alacakları 40 bin kamu personelinin 18 binini Milli Eğitim Bakanlığı`na ayırdıklarını, Sağlık Bakanlığı`na da personel alınacağını söyledi. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye`nin dış politikada da önemli gelişmeler katettiğini belirterek, ``Bir komşumuzun cumhurbaşkanı ile 57 yıl konuşmamışız, ilişki kurmamışız. Bu böyle olur mu? Biz bu komşumuz ve diğer komşularımızla ilişkilerin temelini attık`` dedi. Erdoğan, Kütahya Zafer Meydanı`nda partisince düzenlenen mitinge katıldı. Miting alanına partisine ait ``AK 1`` otobüsüyle gelen Erdoğan, partililere kırmızı karanfiller attı. MANİSA`DA DA KONUŞTU Başbakan Erdoğan, daha sonra partisinin Manisa Sultanönü Meydanı`nda düzenlediği mitinge katıldı. Evlerin balkonlarından, balonlarla `İyi ki doğdun` yazılarıyla karşılanan Erdoğan, otobüsün üzerinden vatandaşlara karanfil attı. Erdoğan, `Türkiye`yi üretim heyecanı kapladı. Köylüye müjdemiz var, yatırım ve işletme kredisi vermeye başladık` dedi.
http://www.forumking.all-up.com

Katsayı belası kalkacak
1 sayfadaki 1 sayfası