Hayata Dair Herşey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaForum KingLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Guinness için dev kabak yetiştiriyor

3 posters
YazarMesaj
CalvinKlein
Administrator
Administrator
CalvinKlein

Erkek
Rep :
Guinness için dev kabak yetiştiriyor Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Guinness için dev kabak yetiştiriyor Right_bar_bleue

Ruh Hali : Guinness için dev kabak yetiştiriyor Cilgin10
Takım : Guinness için dev kabak yetiştiriyor 1447

Kişi sayfası
Oyunlar: Need for Speed

Guinness için dev kabak yetiştiriyor Empty
MesajKonu: Guinness için dev kabak yetiştiriyor   Guinness için dev kabak yetiştiriyor I_icon_minitimeSalı Ağus. 05, 2008 1:56 am

ÇANAKKALE'nin Bayramiç İlçesi'nde çiftçilik yapan Gürsel Eskici'nin Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek amacıyla tarlasına 1.5 ay önce diktiği balkabağı şimdiden 118 kiloya ulaştı. Eskici, 2.5 ay daha tarlada bırakacağını belirttiği kabağın 350 kiloya ulaşmasını hedeflediğini söyledi.

Bayramiç'te çiftçilik yapan Gürsel Eskici, Guinness Rekorlar Kitabı'na girecek büyüklükte bir kabak yetiştirmek için Menderes Mahallesi Bahçelerarası Mevkii'ndeki tarlasına 1.5 ay önce bir kabak dikti. Eskici'nin özenle baktığı kabak 1.5 aylık sürede 118 kiloya ulaşarak şimdiden rekora göz dikti. İnternetten yaptığı araştırmada, en büyük kabağın 66 kilo 750 gram ağırlığında olduğunu öğrendiğini belirten Bayramiçli Gürsel Eskici, kendi yetiştirdiği kabağın daha şimdiden rekorları altüst ettiğini, ancak 2.5 ay daha büyümesini bekleyeceğini söyledi. Kabağın 350 kiloya ulaşacağını sandığını belirten Gürsel Eskici şöyle konuştu:
"Bir kökte 5- 6 tane kabak çıktı. Ama ben diğer kabakları koparıp bir tane bıraktım. Tüm enerjinin, gücün bıraktığım tek kabağa gitmesi için de diğer filizleri koparıyorum. Ayrıca üç günde bir de suluyorum. İşi bildikten sonra böyle büyük kabak yetiştirmek kolay. Ama her gün çocuk gibi bakmak gerekiyor. Bu kabak 2.5 ay sonra büyüklüğü ve ağırlığıyla uzun süre başkası tarafından kırılamayacak bir rekora ulaşacak."
https://forumking.all-up.com
A.c.m.e
Deneyimli Kral
Deneyimli Kral
A.c.m.e

Erkek
Rep :
Guinness için dev kabak yetiştiriyor Left_bar_bleue37 / 10037 / 100Guinness için dev kabak yetiştiriyor Right_bar_bleue

Ruh Hali : Guinness için dev kabak yetiştiriyor Keyifs10
Takım : Guinness için dev kabak yetiştiriyor 1446

Kişi sayfası
Oyunlar:

MesajKonu: Geri: Guinness için dev kabak yetiştiriyor   Guinness için dev kabak yetiştiriyor I_icon_minitimeSalı Ağus. 05, 2008 2:24 am

Adama bak balkabağı 350 kilo adam GUİNNES REKORLAR KİTABINI BIRAK onunda üstüne girer
Tuning Utku
Moderator
Moderator
Tuning Utku

Erkek
Rep :
Guinness için dev kabak yetiştiriyor Left_bar_bleue25 / 10025 / 100Guinness için dev kabak yetiştiriyor Right_bar_bleue

Ruh Hali : Guinness için dev kabak yetiştiriyor Asik10
Takım : Guinness için dev kabak yetiştiriyor 1446

Kişi sayfası
Oyunlar:

MesajKonu: Geri: Guinness için dev kabak yetiştiriyor   Guinness için dev kabak yetiştiriyor I_icon_minitimePerş. Ağus. 07, 2008 12:44 pm

Alıntı :
Adama bak balkabağı 350 kilo adam GUİNNES REKORLAR KİTABINI BIRAK onunda üstüne girer

muhaha

Katılıyorum
http://www.forumking.all-up.com

Guinness için dev kabak yetiştiriyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-