Hayata Dair Herşey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaForum KingLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

İstanbul Üniversitesi

YazarMesaj
A.c.m.e
Deneyimli Kral
Deneyimli Kral
A.c.m.e

Erkek
Rep :
İstanbul Üniversitesi Left_bar_bleue37 / 10037 / 100İstanbul Üniversitesi Right_bar_bleue

Ruh Hali : İstanbul Üniversitesi Keyifs10
Takım : İstanbul Üniversitesi 1446

Kişi sayfası
Oyunlar:

İstanbul Üniversitesi Empty
MesajKonu: İstanbul Üniversitesi   İstanbul Üniversitesi I_icon_minitimePaz Ağus. 03, 2008 11:26 am

Akademik Yükseltilme Ve Atamalarda:

2547 sayılı Yükseköğretim Yasası ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerinde öngörülen koşulları yerine getiren adayların değerlendirilmesi aşağıdaki ilkelere göre yapılır.

•Değerlendirmeye alınacak bilimsel, eğitim, öğretim ve idari faaliyet türleri ve bunlara ait puanlama sistemleri Ek 1’lerde verilmiştir.

•Bu puanlama sistemi, adayların faaliyetlerini sadece nicel yönden bir ön değerlendirmesini yapmaktadır.

•Bu ön değerlendirme sonrası yardımcı doçentlik, doçentlik ve profesörlük için Ek2’lerde belirtilen kriterlerin ve belirlenen puanların altında kalan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır.

•Ekte belirtilen kriterler sadece bir ön-koşul niteliği taşımakta olup,bilimsel değerlendirme jüri üyelerince yapılacaktır.Akademik yükseltilme ve atamalarda da jüri üyelerinin yapacağı bilimsel değerlendirmeler esas alınacaktır.

Bu yönerge, adayların kendilerini hazırlamalarını ve kendi durumlarını değerlendirmelerini kolaylaştırmak ve Jüri üyelerinin adaylar hakkında daha sağlıklı karar verebilmelerini ve değerlendirmelerinde nesnellik sağlamak ve yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır.

İstanbul Üniversitesi Akademik_yukseltilme_ve_atama_yonergesi_Page_02

İstanbul Üniversitesi Akademik_yukseltilme_ve_atama_yonergesi_Page_03

İstanbul Üniversitesi Akademik_yukseltilme_ve_atama_yonergesi_Page_04

İstanbul Üniversitesi Akademik_yukseltilme_ve_atama_yonergesi_Page_05

İstanbul Üniversitesi Akademik_yukseltilme_ve_atama_yonergesi_Page_06

İstanbul Üniversitesi Akademik_yukseltilme_ve_atama_yonergesi_Page_07

İstanbul Üniversitesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-