Hayata Dair Herşey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaForum KingLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Silent Hill 5

YazarMesaj
Leon
Administrator
Administrator
Leon

Erkek
Rep :
Silent Hill 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Silent Hill 5 Right_bar_bleue

Ruh Hali : Silent Hill 5 Soguk10
Takım : Silent Hill 5 1446

Silent Hill 5 Empty
MesajKonu: Silent Hill 5   Silent Hill 5 I_icon_minitimeSalı Nis. 15, 2008 9:42 am

Silent Hill 5

Silent Hill 5 gerçekten muhteşem dört dörtlük bir korku oyunudur.eski serilerinde ki gibi efsanevi sisli bir mekanda oyuna başlıoruz.oyunda ilk olarak bizim yönettigimiz oyuncu kamyonla gecenin ıssız vakitlerinde 5 vitesle boş bir yolda giderken yine o önlüklü gerizekalı kız yolun ortasına çıkıyor.tabi oyuncumuz son anda görüp kamyonu son anda durudruyor kız kaçmaya başlıyorr bizimki kovalıor. osırada oyunun yapımcıları ekrana sunuluyor.sonunda baya ilerledikten sonra kız yanan bir eve giriyor
bizim kahramnda kızı kurtarmak içn arkasından dalıyor
malesef kızı yanmış bir şekilde çıkarıyor kendiside boğularak bayılıyor
oyun burdan sonra başlıyor.

Silent Hill 5 Silenthill5

Silent Hill 5 Jhgh447925

Silent Hill 5 Silent_hill_4_the_room

Bu Kasabada İki Kural Vardır; Öl Yada Yaşa...

‘‘ Burada hiçbir şey beklediğiniz gibi gitmez. Gözlerinizi kapattığınız anda etrafınızı saran o kabus, ilginç rüyalar ve garip şekiller, aklınızın içine yerleşmiş gibidir. Gerçekle rüyayı ayırt edemez olursunuz bir süre sonra. Belki burada bulunmuyorsunuz bile, belki gördüğünüz her şey bir yalandan ibaret. Sanırım cevabı asla bulamayacağım. Buradan çıkıp evime gitmek istiyorum, hasta annemin yanına. Babam ve kardeşim gibi yalnız bırakmayacağım onu. Ama öncelikle neden ortadan kaybolduklarını bulmalıyım. Neden beni bu cehenneme sürüklediklerini… Bu savaşın içinde neden yer aldığımı bilmeliyim. Savaşmak benim için uzak bir eylem değil, ne de olsa bir askerin geçmişi kanla yazılıdır. Yine kan görmek değil beni ürküten. Sadece bazı cevaplar istiyorum ve beklediğim cevapları almadan bu kasabadan çıkasım yok. Aslına bakarsanız, buranın bir kasaba olup olmadığını dahi bilmiyorum. Belki de cehennemin tam ortasındayım. Eskiler haritada böyle bir kasabanın yer aldığını söyler, ama ben buradan bahsedildiğini hiç duymadım. Nerede olduğumu dahi bilmiyorum. Tek bildiğim şey, girişteki koca tabelada yazan o ilginç isim; Silent Hil... Sanırım buraya sessiz tepe diyorlar. Neden sessiz diye çağırıldığını anlayabiliyorum. Ölüm kadar sessiz ve soğuk bir kasaba burası; insanı sessizliğin ve karanlığın içine sürüklüyor. Buradan çıkış sansım o karanlıkta ilerledikçe azalıyor, biliyorum. Ama en azından ölmeden önce onları bulmalıyım. Neler döndüğünü öğrenmeden ölmeye hiç niyetim yok. Adım Alex Sheppard, bu yazıyı otel odasında bulduğum bir kağıda yazıyorum. Olur da bir gün bu satırları okursanız söyleyebileceğim tek şey, buradan acilen uzaklaşın. Burada hiçbir sorunun cevabı garanti değil, ve bulacağınız tek şey geçmişinizin acı izleri olacaktır. Sirenler çalmaya başladığında arkanıza bile bakmadan koşun. Bu kağıdın üzerindeki kan izleri benim değil. Yaralı değilim, en azından şimdilik. Kimin kanı olduğunu bilmiyorum, açıkçası öğrenmek de istemiyorum. Cevaplanması gereken onca sorunun yanında ufak detaylara takılmıyorum artık… ’’

Silent Hill, korku kavramına yeni bir boyut kazandıran efsanevi bir oyundur. Şimdiye dek birçok korku oyunu ile karşılaştık, yüzlerce korku filmi izledik. Ama hiçbiri Silent Hill kadar derinden yaralamayı başaramadı bizi. Silent Hill’in formülündeki bu sır insanı psikolojik olarak etkilemeye çalışmasında gizlidir. Önce insanı içine çeker, sonra rahatsız etmeye başlar, daha sonra etkilerini yavaş yavaş gösterir oyuncu üzerinde. Fakat içine çekildikten sonra o kasabadan kurtuluşunuz yoktur, Silent Hill ilginç bir şekilde sizi kendine bağlar. Korksanız da, çekinseniz de son sinematiği izleyene kadar ekranın karşısından ayrılmak istemezsiniz.
Karanlık Kasabaya Yeni Bir Yolculuk...

Silent Hill 5 06eh4

Silent Hill fanatiklerini tedirgin eden en önemli şey oyunun eski Team Silent ekibi yerine amerikan asıllı The Collective tarafından yapılıyor olması. Yapımcı değişikliğinin oyunun yapısıyla oynayacağını düşünen biz oyuncuların yüreğine Silent Hill serisinin müziklerini bestelemekle kalmayıp danışmanlık görevi de yapan Akira Yamaoka su serpiyor. Akira’ya göre oyun zaten Amerikan olguları taşıyan bir Japon korku filmine benziyordu. Bu bağlamda oyunun yapımcı firmasının bir Amerikan grubu olması temelleriyle oynanacağı anlamına gelmiyor. Sheppard’ın bir savaşçı olması elinde birçok silah ile Rambo misali Silent Hill topraklarını arşınlayacağı anlamına gelmesin; The Collective oyundaki dengeyi sağlamak için oldukça dikkatli bir şekilde çalışıyor. Oyundaki dövüş sistemini eski seride olduğu gibi dengeli kullanacağı sözünü veren The Collective’in odaklandığı diğer nokta ise ışık/gölge oyunları. Oyunun görsel yönetmeni insanların ‘bilmedikleri’ şeylerden daha çok korktuğunu savunuyor. Bu nedenle yaratıkları ne kadar az görebilirsek o kadar çok korkacağımızı düşünerek gölge oyunlarına büyük ağırlık veriyor. Bunun dışında oyun ilk kez gerçek zamanlı olarak Silent Hill’in değişimine şahit olmamıza imkan sağlayacak. Sirenler çaldığında aynı Silent Hill’in filminde olduğu gibi ortalığın cehenneme dönüşünü gerçek zamanlı olarak izleyebileceğiz. Sadece bu korku dolu anları yaşamak için bile Silent Hill 5 beklemeye değer bir oyun gibi gözüküyor.
Oyunda Half-Life 2’den tanıdık olduğumuz Havok fizik motoru kullanılıyor. Bu da çevreyle etkileşimin önceki oyunlarda olmadığı kadar interaktif olacağı anlamına geliyor. Çevreyi kolaçan ederken devirdiğiniz bir eşya sadece sizi korkutmakla kalmayıp yaratıkların da sizi fark etmesine neden olacak. Sesler konusunda zaten bir kuşkumuz dahi yok; oyunun basık atmosferine uygun ses efektleri ve Akira Yamaoka’nın bestelediği mükemmel soundtrack ile Silent Hill 5 müzik arşivimizdeki yerini şimdiden alacağa benziyor. Oyunda üzerinden geçilen bir diğer nokta ise yenilenmiş dövüş sistemi olacak. Bu dövüş sistemine göre aynı Oblivion’da olduğu gibi düşmanımıza vuruş mesafemiz, vuruş açımız ve kuvvetimiz gibi etmenler verdiğimiz hasarı etkiliyor olacak. Aynı zamanda ilk kez bir Silent Hill oyununda düşmanımızın ataklarını bloklayabileceğiz. Silent Hill Origins’den aşina olduğumuz ufak tuş kombinasyonları ile düşman ataklarından kurtulabilme özelliği yeni oyunla birkez daha sahne almış olacak.

Silent Hill 5 Silent-hill-goggles

Silent Hill 5’i beklemek için de, yapımın havasının bozulacağını düşünerek endişelenmek için de birçok sebep var. Ama biz yine de oyuna iyimser yaklaşarak farklı bir Silent Hill atmosferini aynı tadı vererek yaşatacağını düşünmeyi tercih ediyoruz. Alex Sheppard’ın korku dolu macerasına ne zaman atılacağımız henüz belli değil. Psikologunuz ile randevunuzu şimdiden ayarlayın, uykusuz geceler ve kendi gölgemizden korkmaya başlayacağımız günlere fazla vakit kalmadı!

forumking.all-up.com hayata dair herşey cheers musTanG GT afro

Exclamation forumking.grup Exclamation
http://www.forumking.all-up.com

Silent Hill 5
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Silent Hill 3:: ps2